4. «Україніка» та «Просвіта» на Сковородинівській галявині

Таїсія Буренко «СПРАВЖНЯ ВАРТА»

Об’єднавчі ініціативи. «Апостроф», «Україніка» та «Просвіта» на Сковородинівській галявині 

http://varta.kharkov.ua/novini/kharkiv/1092287.html

(На сайті «Справжня варта» можна переглянути фоторепортаж)    Вчергове відбулась традиційна зустріч від клубу «Апостроф» на лоні природи із кулешем. Цього року, як звичайно, зустріч провели в мальовничому куточку Харківської області – селищі Бабаї, поблизу Сковородинівського джерела. На цьогорічному виїзному засіданні говорилося не тільки про українську мову і словесність, а й про шляхи об'єднання українців, способи повернення їм історичної пам'яті, про їхнє духовне та фізичне здоров'я.

Учасники заходу в неофіційній атмосфері підіймали питання, що стосуються українського етносу, культури загалом, літературної спадщини та сучасної поезії, читали вірші за чашечкою чаю на джерельній воді та співали різноманітні пісні, зокрема з репертуару тріо Мареничів.

Творчу атмосферу творили тут Люцина Хворост зі своїм ніжним вокалом та особливим внутрішнім відчуттям музики, а також акомпанував на гітарі протягом усього заходу Микола Воловик, заспівав присутнім стрілецьких пісень і не тільки. Віра Чугунова читала патріотичні вірші.

Всі присутні брали активну участь в обговоренні нагальних питань. Важливий акцент зробила голова громадської організації «Україніка» Ніна Баласанян: «Ми маємо пам’ятати про своє коріння, тільки так ми можемо поважати себе та один одного. Тому, щоб наші діти мали змогу жити і здобувати гідну освіту в Україні, ми маємо повернутись до своїх культурних джерел, українських».

Представник «Україніки» Анна Війтів, лікар та педагог за освітою, розповіла про спільний проект із психологом, спрямований на допомогу дітям-сиротам у дитячому притулку. А Любонька Війтів, вже відома присутнім своїми талантами, зачитала вірші Тараса Шевченка та Варвари Гринько. Порадувала гостей молода співачка Ія Кунафіна, заспівавши кілька аутентичних українських пісень, які в її виконанні зазвучали ніби по-новому. Взяли участь у заході і представники харківської «Просвіти» - Євген Левін та Володимир Пустовалов.

Проведена організатором літературна вікторина принесла цікаві подарунки переможцям – книжки Сергія Жадана та Максима Рильського. Слід відзначити особливу увагу та гостинність організаторки заходу Лариси Вировець. Харківська поетеса об’єднала в одному місці чимало талановитих, цікавих та неординарних людей, що пам’ятають та шанують свій рід та традиції, - а також нагодувала всіх смачним кулешем.

 

На знімку: Анна Війтів, Ніна Баласанян, Люба Війтів, Лариса Вировець, Ія Кунафіна.
Фото  Таїсії Буренко